Jesteś tutaj:   Strona główna   »   Biblioteka
Tytuł: Treść: Autor: Od: Do:
Biblioteka

Szukasz pracy? 5 podpowiedzi, jaką ścieżką kariery podążyć
2018-11-14
Biblioteka   »   Inne
Pracujesz, ale masz wrażenie, że czegoś Ci brakuje? Szukasz pracy, ale nie jesteś przekonany, że dokonasz właściwego wyboru? Skorzystaj z naszych podpowiedzi i znajdź rozwiązanie. Więcej: http://weblog.infopraca.pl/2018/10/szukasz-pracy-5-podpowiedzi-jaka-sciezka-kariery-podazyc/?utm_medium=splio_newsletter&utm_source=splio_newsletter&utm_campaign=splio_newsletter

Typy współpracowników – 9 najbardziej nielubianych
2018-11-14
Biblioteka   »   Inne
Za dobrze dogadujesz się ze współpracownikami i koniecznie chcesz to zepsuć? Nie masz pomysłu, jak to zrobić? Wystarczy, że staniesz się jednym z typów współpracowników, z którymi nikt nie chce pracować. Więcej: http://weblog.infopraca.pl/2018/10/typy-wspolpracownikow-9-najbardziej-nielubianych/?utm_medium=splio_newsletter&utm_source=splio_newsletter&utm_campaign=splio_newsletter
 
 

Jak się przełamać, a nie załamać - co zrobić z tremą podczas rekrutacji? Zapraszamy do lektury
2018-10-19
Biblioteka   »   Edukacyjne
Jak się przełamać, a nie załamać - co zrobić z tremą podczas rekrutacji?
Dostajesz zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną, przygotowujesz się, pojawiasz się na miejscu, a razem z Tobą ona – trema. Doświadcza jej wiele osób i wszyscy się jej obawiamy, bo nic tak jak stres nie psuje dobrego pierwszego wrażenia. 
Badania amerykańskiego Carnegie Institute of Technology stawiają sprawę jasno: Twój sukces finansowy w 85% zależy od Twojej osobowości i umiejętności komunikacyjnych. Jak więc dobrze zaprezentować pozostałe 15% – swoją wiedzę i kompetencje – gdy przychodzi trema? 
To całkiem proste, a sekrety pokonywania stresu w rekrutacji zdradził Maciej Orłoś w artykule: https://www.praca.pl/poradnik/2018/8/ „Rekrutacja bez tremy”. 
 
 

Rozmowa rekrutacyjna to nie przesłuchanie! 10 pytań, które warto zadać rekruterowi
2018-07-12
Biblioteka   »   Edukacyjne
Rozmowa rekrutacyjna to nie przesłuchanie!

Kandydaci często mają wizję rozmowy rekrutacyjnej, na której rekruter szczegółowo wypytuje ich o przedstawione w dokumentach aplikacyjnych kompetencje i umiejętności. Główną rolą kandydata jest na padające pytania wyczerpująco odpowiadać. Z pewnością zadaniem rekrutera jest jak najlepsze poznanie kandydata w ograniczonym czasie rozmowy kwalifikacyjnej, a bez zadania odpowiednich pytań jest to niemożliwe. Dokładnie to samo można powiedzieć o kandydacie. Jeśli nie zada rekruterowi odpowiednich pytań straci niepowtarzalną okazję lepszego poznania firmy, do której aplikuje.Umowa o pracę - czy student zawsze na niej zyska?
2018-05-24
Biblioteka   »   Inne
UMOWA O PRACĘ – CZY STUDENT ZAWSZE NA NIEJ ZYSKA?
88 proc. studentów jeszcze w trakcie nauki podejmuje pracę.* Oczekiwania finansowe studiujących w większości wypadków nie są wygórowane. Nie zawsze jednak zdają sobie oni sprawę z tego, że wysokość ich wynagrodzenia może się mocno różnić, w zależności od rodzaju umowy podpisanej z pracodawcą. Warto mieć świadomość istniejących różnic i podjąć dobrą decyzję.
Jaki rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla studenta, skoro nie zawsze będzie to umowa o pracę? Z czego wynikają różnice? Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę podpisując umowę o pracę? Szczegóły wyjaśnia prawnik, ekspert z zakresu prawa pracy, Łukasz Prasołek w artykule JAKA UMOWA DLA STUDENTA?
Więcej artykułów na temat kariery znajdziesz w najnowszym wydaniu Poradnika Praca.pl.
Redakcja Praca.pl
* badanie „Start na rynku Pracy 2016” Parlamentu Studentów RP i Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych


Zawodowe wybory pokolenia Z - raport
2018-05-24
Biblioteka   »   Inne
„Pokolenie Z w ocenie pracodawców” – raport o młodych pracownikach
Jakie korzyści we współpracy z osobami urodzonymi po 1990 roku widzą przełożeni, a co im przeszkadza? Jak przygotować się do wejścia na rynek pracy, by spełnić wymagania pracodawców? Odpowiedzi m.in. na te pytania znaleźć można w raporcie dr Anny Dolot – Eksperta HR w ATERIMA HR.


Barometr rynku pracy - III kwartał 2017.
2018-02-19
Biblioteka   »   Inne
W załączniku przekazuję raport, który prezentuje aktualny obraz polskiego rynku zatrudnienia z perspektywy pracownika jak i pracodawcy.

Kto jak nie Ty? Twoja kariera w Twoich rękach.
2018-02-13
Biblioteka   »   Edukacyjne
Patrząc z perspektywy rynku pracy, rok 2018 to idealny czas, aby wziąć sprawę w swoje ręce i odważyć się na świadome kreowanie swojej kariery zawodowej. Jak to zrobić?

5 rad dotyczących mowy ciała, które pomogą Ci zdobyć wymarzoną pracę
2018-01-25
Biblioteka   »   Inne
Ciało mówi o nas więcej niż nam się wydaje. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej to co mówisz jest nie mniej ważne niż to, w jaki sposób mówisz i jakie ruchy wykonujesz. Słowa, które wypowiadamy są tylko niewielką częścią tego, co przekazujemy drugiej osobie. Całość artykułu - w załączeniu.

Zawodowe wybory pokolenia Z - raport
2017-10-27
Biblioteka   »   Inne
„Zawodowy alfabet pokolenia Z” – raport o młodym pokoleniu w pracy
Jakimi pracownikami są osoby urodzone po 1990 roku? Gdzie szukają pracy? Jakie są ich oczekiwania finansowe? Odpowiedzi na m.in. te pytania dostępne są w nowym raporcie dr Anny Dolot – Eksperta HR w ATERIMA HR.


Jak skutecznie podszkolić języki? informacja prasowa Praca.pl
2017-10-23
Biblioteka   »   Edukacyjne
Z artykułu dowiedzą się Państwo jak ważna jest znajomość języków obcych na rynku pracy oraz jak skutecznie te umiejętności doskonalić: http://www.praca.pl/poradnik/2017/?page=24

Czy studenci wiedzą jak oczarować rekrutera?
2017-05-09
Biblioteka   »   Inne
Oczaruj rekrutera… głosem
Jak myślisz dlaczego najsłynniejsza brytyjska premier Margaret Thatcher pobierała lekcje u specjalisty od emisji głosu? Dlaczego tak ważne jest nie tylko CO mówimy, ale także JAK to robimy?

Czego studenci Bielskiej Wyższej Szkoły im. J. Tyszkiewicza nie wiedzą o pracodawcach? (a powinni!)
2017-03-09
Biblioteka   »   Inne
Czy szukasz pracy i zastanawiasz się:

    "Na jakie zarobki mogę liczyć w tej firmie?", "Jakie będę mieć dodatkowe benefity?"
    "Czy będę tylko parzyć kawę, czy mam realną szansę na rozwój?"
    "Jakie pytania padną na rozmowie kwalifikacyjnej?"

Poradnik Praca.pl 2017
2017-02-20
Biblioteka   »   Inne
JA MARKA – to TY kreujesz swoją karierę.
Już jest Poradnik Praca.pl 2017, czyli rzeczowe informacje dotyczące planowania i budowania własnej marki oraz pomysły na to, jak i gdzie szukać pracy: www.praca.pl/poradnik
W najnowszym numerze dowiesz się:
•    jak mówić, aby zainteresować rozmówcę – Wdzięk dźwięku, Beata Tadla, dziennikarka radiowa i telewizyjna
•    jak o 70% zwiększyć swoje szanse na rozmowie kwalifikacyjnej – Jak gesty i postawa ciała pomagają otrzymać wymarzoną pracę?, Magdalena Koźmala, ekspert mowy ciała
•    jak budować dobre relacje z współpracownikami i partnerami, znając biznesową etykietę – Etykieta w biznesie a rozmowy rekrutacyjne, Elżbieta Żurek, trener kształtowania wizerunku
•    jakie są Twoje mocne i słabe strony. W testach kompetencji sprawdzisz np. czy umiesz pracować w grupie, czy jesteś asertywny.
•    jakie wymagania i szanse stawiają przed Tobą konkretne branże: BPO, budownictwo, doradztwo, finanse, FMCG, inżynieria, IT, handel i sprzedaż.
Poradnik Praca.pl 2017 to nie tylko inspiracja, ale praktyczny drogowskaz, który pozwoli realizować życie zawodowe zgodnie z zaplanowanym scenariuszem. Pamiętaj jednak, że to TY kreujesz, decydujesz i realizujesz.
Redakcja Praca.pl

Skin Coach. Twoja droga do pięknej i zdrowej skóry - Autor: Społowicz Bożena
2017-01-09
Biblioteka   »   Medyczne
Z wielką dumą informuję, że absolwentka Bielskiej Wyższej Szkoły im. J. Tyszkiewicza na kierunku Kosmetologia wydaje swoją pierwszą (mam nadzieję) książkę - poradnik "Skin Coach. Twoja droga do pięknej i zdrowej skóry". Data premiery: 2017-02-15 Link do zamówienia: http://www.empik.com/skin-coach-spolowicz-bozena,p1128314453,ksiazka-p

1 2

©2012 Bielska Wyższa Szkoła im. J. Tyszkiewicza w Bielsku Białej